Romantic_Logo

تفاوت عطرهای تستر و اورجینال

تا حالا این سوال بریتان پیش آمده که فرق بین عطر و تستر چیست؟ بنظرتون فرقی بین این دو هست؟ کدومشون بهتره؟ برای پیدا کردن جواب این دست سوالات ما را تا انتهای این مبحث همراهی نمایید.

در اصل هیچ فرقی بین عطر و تستر وجود ندارد، تنها تفاوت بین این دو نحوه ارائه آن به بازار جهانی است. خرید عطر و یا تستر کاملاً به سلیقه و نظر شما بستگی دارد. عده‌ای فقط به خرید عطر اصل و اورجینال علاقه‌مندند و عده‌ای به ‌جای خرید عطر اصل به تستر آن علاقه‌مندند و آن را خریداری می‌نمایند، چون اعتقاددارند تستر عطر از ماندگاری و سرعت پخش بیشتری نسبت به عطر اورجینال برخوردار است که این فرضیه کامل اشتباه میباشد و تفاوتی بین آن ها وجود ندارد. در مقابل دسته اول پولی بابت عطر بدون جعبه و برچسب نمی‌پردازند و آن را تقلبی می‌نامند.

dior_sauvage_new

تستر عطر چیست؟

تستر عطر درصورتی ‌که اصل باشد هیچ تفاوتی با عطر اورجینال و اصل ندارد. تنها تفاوت بین این دو نبود جعبه مخصوص و برچسب آن برند است. هدف تولید تستر عطر همان‌طور که از معنایش مشخص است مخصوص تست کردن عطر اصلی توسط مشتریان است که در اختیار فروشگاه‌ها و مغازه‌های معتبر قرار می‌گیرد. برندهای معروف عطرهایی که پرفروش هستند، تستر آنها را در شیشه‌های ۵۰، ۷۵، ۹۰، ۱۰۰ میلی‌لیتری در تعداد بالا تولید و در تمام دنیا عرضه می‌نمایند.

البته ناگفته نماند به‌طور قانونی تستر عطرها غیرقابل فروش هستند، ولی در ایران این کار به‌راحتی انجام می‌شود. بخصوص در مغازه‌های عطر فروشی به خاطر شباهت صددرصدی آن با عطر اصلی به‌راحتی به فروش می‌رسد.

نکته قابل‌ توجه و مهمی که هنگام خرید عطر از فروشگاه‌های آنلاین باید به آن توجه نمایید این است که، به خاطر قیمت پایین تسترها نسبت به عطر اصل برخی فروشگاه‌ها تستر عطر را به‌جای عطر اصلی به فروش می‌رسانند. حتماً اولین کاری که باید انجام دهید این است که از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید. سپس شرایط مرجوعی کالا وجود داشته باشد تا بتوانید به‌ خوبی محصول خریداری را بازرسی نمایید.

عطرهای اصل و اورجینال دارای بسته‌بندی و شیشه بسیار شیک و زیبایی هستند و باید بارکد روی بسته‌بندی با بارکد روی شیشه کاملاً هم‌خوانی داشته باشد. برندهای معتبر و معروف برای اینکه افراد سودجو تستر عطرها را در بازار آزاد به فروش نرسانند روی شیشه‌های آن‌ها عبارت TESTER را حکاکی می‌کنند، پس حتماً این موارد را به‌خوبی چک نمایید.

ماندگاری کدامیک بیشتر است

این فرضیه در بین افراد وجود دارد که ماندگاری تستر عطر بیشتر از عطر اورجینال می‌باشد، درصورتی‌که این فرضیه کامل غلط و اشتباه است. تستر عطر و عطر اورجینال کاملاً ازنظر غلظت و ماندگاری کاملاً شبیه به همدیگر هستند و درصدی با یکدیگر تفاوت ندارند. شیوه نگهداری شما میزان ماندگاری عطر و تستر را تعیین می‌نماید. عوامل محیطی مناسب، درجه دمای پایین، دور از نور خورشید و شیوه درست نگهداری شما می‌تواند تا چندین سال ماندگاری و غلظت عطر شما را مثل روز اول تضمین نماید.

با تمام این تفاسیر برخی افراد که به نوع بسته‌بندی و اصل بودن عطر حساس هستند با خرید تستر عطر به‌شدت مخالف‌اند. پیشنهاد ما به شما این است اگر به دنبال بسته‌بندی شکیل و زیبایی نیستید می‌توانید با پرداخت مبلغ کمتری نسبت به عطرهای اورجینال که عموماً هزینه‌های زیادی دربردارند، به‌آسانی با همان کیفیت و ماندگاری از رایحه خوب آن‌ها لذت ببرید.

تشخیص تستر اصل از تستر تقلبی

در هر مکانی یک سری افراد حقه‌باز و کلاه‌بردار وجود دارد. اگر شما تصمیم به خریداری تستر عطر را دارید، حتماً موقع خرید به شماره‌ سریال و بارکدی که روی آن درج‌شده است دقت نمایید و از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید. شرکت‌های سازنده عطر بر روی بطری و جعبه تستر عطرهای خود یک بچ کد هک می‌نمایند، حتما توجه نمایید بچ کد بطری با بچ کد کارتون و بسته‌بندی ‌یکی باشد.

با در نظر گرفتن تمام شرایط گفته‌ شده، می‌توان به تعبیری گفت تسترها جایگزین مناسبی از نظر اقتصادی در برابر عطرهای اورجینال می‌باشد. بخصوص با شرایط اقتصادی فعلی خریداری برندهای معروف عطر واقعاً هزینه‌های سرسام‌آوری می‌تواند برای شما دربرداشته باشد.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *